Aktivity

Máte radi kone a zaujímate sa o ne a ich život? Chcete sa naučiť jazdiť na koni a pritom si oddýchnuť od každodenných starostí? Alebo darovať niekomu nezabudnuteľný darček, v podobe jazdy na koni? Potom ste sa správne ocitli, na tejto stránke.

Ranč pod Lipkou Vám ponúka:

  • Vozenie na koni:  Jedná sa o jazdenie, kde Vás inštruktor vedie na vôdzke po jazdiarni.
  • Kurzy jazdenia pre začiatočníkov (westernové jazdenie): Na kurzoch jazdenia sa naučíte základy jazdenia na koni, ale aj prácu s koňom, čo zahŕňa: očistenie koňa, nasedlanie koňa, všetko pod dozorom inštruktora. Na ranči sa venujeme westernovému jazdeniu, preto sa na hodinách jazdí vo westernovom sedle. Kurz je určený pre začiatočníkov a deti od 8 rokov.
  • Vozenie detičiek na poníkovi: Deti sa vozia na poníkovy, ktorého vedie inštruktor na vôdzke po jazdiarni. 

  • Detské  jazdecké pobytové víkendy: Umožňujú ďeťom stráviť deň na ranči. Deti sa zúčastňujú celodenného procesu starostlivosti o koňa: kŕmenie, napájanie, čistenie, vyhnojovanie a napokon sa učia základom jazdenia a jazdia, ale starajú sa aj o ostatné zvieratá na ranči. Deň prežitý na farme, umožňuje mladým ľuďom spoznávať hodnoty, ktoré im v bežnom, uponáhlanom živote nie sú takmer dostupné.
  • Výchádzky na koni pre skúsených jazdcov: Vychádzky sú určené pre skúsených jazdcov, ktorý majú odjazdené hodiny a dokážu bezproblémov ovládať samostatne koňa. Na vychádzky sa chodí v doprovode inštruktora. Ranč sa nachádza v tichom prostredí, obklopený poliami a malebnými hájikmi . Na vychádzke spoznáte okolie z konského chrbta a nájdete vnútorný kľud, odreagujete myseľ od stresu a jazdu na koni v prírode si zamilujete.

  • Posedenie v Saloone: Po jazdení si môžete oddýchnuť, dať si čajík alebo kávičku v našom westernovom saloone.

  • Chovateľská stanica CreamCaramel: Na ranči máme založenú aj chovateľskú stanicu CreamCaramel. Máme uchovnenú fenku austrálskeho ovčiaka Cassie, ktorá už čoskoro na svet privedie malé šteniatka. Tak, ak sa Vám páči austrálsky ovčiak a mali by ste záujem o šteniatko, dajte nám vedieť.
  • Minizoo: Na ranči máme množstvo zaujímavých zvieratok, väčšina z nich je vzrastom mini, tak okrem jazdenia a vozenia na koňoch, si môžete prezrieť aj naše zvieratká a priniesť im nejaké maškrty, v podobe zeleniny a ovocia.
  • Darčeky v podobe jazdy na koni: Chete obdarovať svojich blízkych darčekom alebo im urobiť len radosť? A neviete ako? Darujte im darček v podobe jazdy na koni. Je to nezabudnutelný darček, ktorý Vás naplní energiou a pokojom. Najkrajší pohľad na svete, je predsa z konského chrbta, tak doprajte ten pocit svojim blízkym.

* V prípade záujme o naše služby, nás kontaktujte na našich kontaktných údajoch uvedených na stránke.

Hodiny jazdenia, vozenie detí